Oferta - olejek lawendowy


olejek lawendowy

otrzymywany jest z rośliny Lavandula officinalis jest olejkiem o najbardziej wszechstronnym działaniu.
 
Ze wzgl
ędu na antyseptyczne i przeciwbólowe działanie olejku lawendowego stosowany jest właśnie przy oparzeniach i zranieniach, gdyż zapobiega infekcjom i powstawaniu blizn. Antybiotyczne właściwości sprawiają iż olejek ten może być doskonałym lekiem przy przeziębieniu lub grypie, łagodzi kaszel, katar i zapalenie zatok. W takich przypadkach najlepsze okazują się być inhalacje. Lawenda ma teżdziałanie uspokajające.Łagodzi depresje, lęki, stany podenerwowania., ułatwia zasypianie - szczególnie przy bezsenności spowodowanej zdenerwowaniem.

Z drugiej strony pobudza przy ociężałości umysłowej i zmęczeniu psychicznym - stymuluje pracę układu nerwowego.
 
Przeciwbólowe działanie olejku lawendowego wykorzystuje się przy bólach głowy, migrenach , a także przy bólach menstruacyjnych (okłady). Uważa się, iż olejek pomocny jest również przy nieregularnym cyklu i problemach menopauzy). Olejek ten stosuje się przy bólach reumatycznych i mięśniobólach (kąpiele lub masaż). Bakteriobójcze i grzybobójcze działanie olejku często wykorzystuje się do pielęgnacji skóry a szczególnie w walce z grzybicami skóry, stanami zapalnymi skóry, egzemami,  łupieżem i rozstępami skóry. Posiada również właściwości ujędrniające i wygładzające. Maseczka z lawendy charakteryzuje się także właściwościami przeciwbakteryjnymi, dzięki czemu nadaje się dla osób cierpiących na trądzik,
                          .                                                                          
Olejek zapobiega gromadzeniu się płynów w organizmie dzięki czemu może być wykorzystywany w leczeniu cellulitu i otyłości (kąpiele, masaż).             .                            

Olejek lawendowy bardzo często wykorzystywany jest jako środek odstraszający owady i pajęczaki. Pomocna przy ukąszeniach i użądleniach.. Szczególnie znany jest ze swego repelencyjnego działania na mole, ale skutecznie odstrasza również inne owady jak na przykład komary.
 
W aromaterapii lawenda znalazła zastosowanie jako esencja relaksująca i przywracająca równowagę ciała, ducha oraz emocji.
 
 
Nasz olejek lawendowy destylowany jest wyłącznie z kwiatów lawendy lekarskiej pochodzących z naszej plantacji- jest to całkowicie Polski produkt, czysta esencja kwiatu lawendy, bez żadnych dodatków konserwujących.           


Powrót do oferty