Zwiedzanie

Wizyta grup zorganizowanych na plantacji lawendy Lawendowe Zdroje Pakszyn (wymaga umówienia z co najmniej 1-tygodniowym wyprzedzeniem) . Lawenda to niewielka krzewinka o pięknym fioletowym kolorze i zniewalającym zapachu, który unosi się podczas kwitnienia. Ma wspaniałe właściwości lecznicze, uspokajające a jednocześnie wzmagające koncentrację, przeciwbólowe i bakteriobójcze, odstrasza niektóre owady.

Zwiedzanie naszej plantacji to możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą (kwiaty, owady, motyle, zwierzęta.) Lawenda zmusza nas do poznawania jej wszystkimi zmysłami.

Uwaga!: W czasie kwitnienia lawendy na polu jest bardzo dużo pszczół, trzmieli, bąków i innych owadów. Osoby uczulone nie powinny zbliżać się do kwitnących kwiatów. Pozostali zachowują ostrożność, należy spokojnie przechadzać się pomiędzy ścieżkami i nie łapać owadów.(owady zajęte są swoją pracą - lawenda działa na nie uspokajająco).

Zwiedzanie naszej plantacji jest bezpłatne.

Zwiedzać można plantację i gospodarstwo z miejscami gdzie przetwarzana jest lawenda
- suszarnia
- destylarnia

Mamy kilka ławek stoliczków i krzesełek znajdujących się przy polu, Jest możliwość zakupu produktów w naszej lawendowej galerii a także wypicia kawy i zjedzenia ciastka w maleńkiej kawiarence.

Posiadamy zaplecze sanitarne - możliwość skorzystania z wc i umycia rąk.
Miejsce znajduje się bezpośrednio przy mało uczęszczanej drodze lokalnej prowadzącej tylko do kilku gospodarstw, z daleka od dróg częściej uczęszczanych, posiadamy parking mieszczący 3-4 autobusy. Można skorzystać z opieki osoby która będzie opowiadać o plantacji koszt 50 zł od grupy czas ok. 30 minut.

Podczas wizyty oprowadzający opowiada o powstaniu plantacji, co to jest lawenda, gdzie rośnie i jak należy ją uprawiać, jakie ma właściwości i co można z niej zrobić.
Oprowadzający oczywiście odpowiada na pytania.

Średni czas jaki spędzają grupy zorganizowane u nas to 2 godziny.


Pliki do pobrania

Pobierz  ofertę i dowiedz się więcej.

Wizyta grup zorganizowanych


Lawendowy szlak po Polsce