Zwiedzanie

Lawenda to niewielka krzewinka o pięknym fioletowym kolorze i zniewalającym zapachu, który unosi się podczas kwitnienia. Ma wspaniałe właściwości lecznicze, uspokajające a jednocześnie wzmagające koncentrację, przeciwbólowe i bakteriobójcze, odstrasza niektóre owady.

Zwiedzanie naszej plantacji to możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą (kwiaty, owady, motyle, zwierzęta.) Lawenda zmusza nas do poznawania jej wszystkimi zmysłami.

A to tylko niektóre z atrakcji plantacji Lawendowe Zdroje

Uwaga!: W czasie kwitnienia lawendy na polu jest bardzo dużo pszczół, trzmieli, bąków i innych owadów. Osoby uczulone nie powinny zbliżać się do kwitnących kwiatów. Pozostali zachowują ostrożność, należy spokojnie przechadzać się pomiędzy ścieżkami i nie łapać owadów.(owady zajęte są swoją pracą - lawenda działa na nie uspokajająco).


ZWIEDZANIE NASZEJ PLANTACJI JEST BEZPŁATNE. Opłaty tylko za zdjęcia- szczegóły OFERTA/PLENER FOTOGRAFICZNY

* LAWENDA KWITNIEW CZERWCU I LIPCU

* SEZON OTWIERAMY PIERWSZYM ROZKWITNIĘTYM KWIATEM NA POLU A KOŃCZYMY ŚCIĘCIEM OSTATNIEGO KRZEWU

* W SEZONIE CZYNNE MAMY 7 DNI W TYGODNIU OD 10.00 DO 21.00     

* POZASEZONEM SKLEPIK CZYNNY NA ŻĄDANIE (NAJLEPIEJ UMÓWIĆ SIĘ TEL.)


Z pewnością warto odwiedzić naszą plantację, udowodnimy, że lawenda w Polsce jest możliwa do uprawy, nie tylko w przydomowym ogródku.                                          Jesteśmy tylko 50 km od Poznania z dobrym połączeniem z autostradą A2

Na zwiedzanie plantacji można wybrać się indywidualnie bądź z grupą zorganizowaną.

To doskonały cel rodzinnej wycieczki, potwierdzają to opinie odwiedzających nas gości.

Zwiedzać można plantację i gospodarstwo z miejscami gdzie przetwarzana jest lawenda   

- suszarnia 

- destylarnia   

ławeczki i siedziska zlokalizowane przy polu pozwalają odpocząć i napawać się widokiem tej niezwykłej krzewinki.

 

Przy plantacji czynny jest sklepik z naszym rękodziełem i maleńka kawiarenka otwarta tylko w sezonie, której specjalnością są lawendowe przysmaki np. lody. Posiadamy zaplecze sanitarne - możliwość skorzystania z wc i umycia rąk.

Miejsce znajduje się bezpośrednio przy mało uczęszczanej drodze lokalnej prowadzącej tylko do kilku gospodarstw, z daleka od dróg częściej uczęszczanych, posiadamy parking mieszczący 3-4 autobusy. 


Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00 można dodatkowo, odpłatnie skorzystać z opieki osoby która będzie opowiadać o plantacji. Czas około 30 minut.     (po godzinie 15.00  i w weekendy nie oprowadzamy grup zorganizowanych)

 


Pliki do pobrania

Pobierz  ofertę i dowiedz się więcej.


Lawendowy szlak po Polsce